در اوقات تابستان تحولی در خود ایجاد کنید...

باز تابستان با همه گرمایی که دارد آمد و برای اکثر آدمها سرگرمی و وقت آزاد آورد. 

 تا حالا برای تفریحات سالم برنامه ریزی کردید و از آن را انجام دادید؟ 

ولی قضیه مهم تر برنامه ریزی برای زندگیتونه. با اینکه الان دیره باز هم می توانید جبران کنید. عادت کنید به برنامه ریزی کردن ، برای همه چیز . نترس فقط بنویس . از کارایی که می خوای انجام بدی . هرکاری مثلا اهدافت که می خوای تا انتهای تابستان بهشون برسی .

ابتدا برای خودت یک هدف گذاری بلند مدت کن. چه جوری؟ کاری نداره ... اول باید فکر کنی که از دنیا و زندگی ات چی می خوای . بعد هر چه به ذهنت رسید بنویس . هرچی ، از اونا نترس و خجالت نکش. اکثر اوقات آدمها خودشون رو دست کم می گیرند. به خاطر همین موضوعه که 90 درصد مردم به روزمرگی دچار می شوند یعنی این قدر در جریان خروشان زندگی و مشکلاتش غوطه ور می شوند که دیگه به رویاهای خودشون دیگه فکر نمی کنند. تو نباید به این وضع دچار بشی.

انتخاب با خودته یا می تونی یکی از آدمهای خوشبخت باشی که به رویاهای خودشون جامه عمل پوشوندند و یا یکی از اون آدمهای حقیر با یه دنیای کوچیک باشی . فکر کن و انتخاب کن؟

اگه انتخابت اینه که متفاوت باشی روی ادامه مطلب کلیک کن...

به دنیای جدید خوش اومدی ولی این کافی نیست باید خیلی تلاش کنی.

اصول موفقیت چند اصول داره که در موردشون حرف می زنیم.

اول باید برای زندگی ات هدف گذاری کنی . تو می تونی با نوشتن آرزوهایی که می خوای قبل از مردن به اونا برسی این کار رو شروع کنی. خودت رو محدود نکن هرچی به ذهنت می رسه بنویس. بعد باید الویت بندی کنی یعنی بر اساس اهمیتشون برای خودت اونا را تقسیم بندی کنی. حالا مقصد روشن شد و باید راه رسیدن به این مقصد را محیا کنی و اون اهداف کوتاه مدت است. تو باید زیاد فکر کنی و از قوه تخیلت استفاده کنی. اهدافت رو براساس زمان به سه دسته بلند مدت و میان مدت و کوتاه مدت تقسیم کن. اهداف بلند مدت که اهدافی است که بعد از 5 تا 10 سال می خوای بشون برسی. اهداف میان مدت اهدافی هستند که بین 1 تا 3 سال زمان نیاز داشته باشد. اهداف کوتاه مدت نیز حداکثر یک سال ولی معمولا 2 تا 3 ماه بیشتر زمان لازم ندارد. شما باید زیاد فکر کنی و این موارد را با دقت در هدف گذاری ات لحاظ کنی.

باید دقت کنی که اهداف شما می تونه هر چیزی باشد ولی اینو بدون که هرچی هدفت بزرگتر باشه باید به مراتب تلاشت را برای رسیدن به هدفت زیاد کنی. هیچ وقت خودت رو دست کم نگیر چون این بزرگترین خیانت به خودته.

برای رسیدن به اهداف بزرگ زندگی ات راه هم محیا شد ولی باز یه چیزایی کمه و یکی از اونا اعتماد به نفس است. آره آدمهای موفق و خوشبخت احتیاج به اعتماد به نفس زیاد دارند. اگر از نظر اعتماد به نفس مشکل دارید نگران نباشید . راه حلش پیشه منه...

برای شروع می توانید با خودتون صحبت کنید . به این ترتیب که زمانی که تنها هستید با در دست داشتن یه آینه با خودتون حرف بزنید و تمام برنامه هاتون و اهدافتون را دوره کنید این تمرین را ابتدا روزی یک بار و بعدها هفته ای دو یا سه بار انجام دهید . روانشناسان به این روش تمرین آینه می گن.

این روش معجزه می کنه . باور کنید...

دومین قدم برای بالا بردن اعتماد به نفس باید قوه تخیلتون را بالا ببرید به این ترتیب که خودتون را در هر شرایط ایده آل خودتون تصور کنید . مثلا یکی دوست داره یه روزی سوار یه بنز بشه ولی یک رنو داره . شاید این باعث خندتون بشه ولی کاملا عملی است چون باید احساس کنه که پشت فرمون یه بنزه و به تمسخر دیگران بی اعتنا باشه.

خجالت را از بین ببر. خجالت بزرگترین دشمن یک آدم موفق خودساخته است. در هیچ شرایطی از نظر مالی و یا عاطفی از شرایط خودت خجالت نکش و به تمامی مشکلاتت لبخند بزن. من خودم با این مشکلات دست به گریبان بودم.

حالا هدفت مشخصه و راهت رو هم محیا کردی و اعتماد به نفست رو هم بالا بردی ولی انگیزه چی؟

انگیزه اگه نباشه بعد از یه مدت می بینید که دچار یاس و نا امیدی شدید و با کوچکترین مشکل پا پس می کشید. راه حل این مشکل هم اینه که با یه تعداد از دوستاتون هماهنگ بشوید که هراز چندگاهی مثلا هر هفته یکی یا دو بار همدیگر را ببینید و در مورد مشکلاتی که براتون پیش اومده با هم صحبت کنید و یک راه حل البته با همفکری بدست بیاورید. و به اون عمل کنید.

چند نکته بسیار مهم:

برای وقتتون ارزش قائل شوید چون از پس زنگی شما کاملا هدفمند و با برنامه ریزی دقیق است که اگر از یکی از اونا جا بمونید باعث می شه که به اهداف دیگه تون نرسید.

با هر شخصی که صحبت می کنید در انتها یک جمع بندی کنید و نتیجه گیری کنید. اهدافتون را با دیگران در میان نگذارید . این باعث می شه که تبدیل به یک شخص بالغ شوید که هر چیزی به ذهنش می رسه به زبانش نیاره.

شما هرچی به ذهنتون میاد باید روی کاغذ بیارید. با تهیه یه دفترچه یادداشت شما می تونید تمام قول وقرارها و جلساتتون و همین طور اهداف کوتاه مدتتون را همیشه هنراه داشته باشید و هرموقع در طول روز که در خانه نیستید با نگاهی کوتاه به اون به یاد قول و قرارها با خودتون بیفتید.

تمام اهدافتون و برنامه ریزی کوتاه مدت را جلوی چشماتون در خونه و یا محل کارتون نصب کنید که همیشه جلوی چشماتون باشه.