Nancy Lopez
نانسی لوپز (Nancy Lopez) را بدون شک باید یکی از محبوبترین و موفقترین زنان گلف باز دنیا دانست. وی متولد 6 ژانویه 1957 در کالیفرنیاست و پس از ازدواج به نام نانسی نایت (Nancy Knight) تغییر هویت داد.

ستاره ای که از سال 1978 گلف را به صورت آماتور شروع کرد، استعداد ویژه خود را به همه گلف بازان نشان داد. او گلف را زمانیکه دختر بچه ای بیشتر نبود آغاز کرد هنگامی که سال دوم دانشگاه تولسای اوکلاهاما Tulsa-Oklahoma)) بود آنرا به صورت حرفه ای پی گرفت. نانسی از سوی انجمن حرفه ای گلف زنان چهار مرتبه عنوان بهترین بازیکن سال طی سالهای 1978،1979،1985 و 1988 از آن خود کرد و نام خود را در زمره بهترینهای گلف در رده های سنی مختلف ثبت کرد.

وی نخستین بار در سن 8 سالگی تحت تعلیم پدرش دومینگو Domingo)) بازی گلف را تجربه کرد و اولین عنوانش را در 12 سالگی با پیروزی در رقابتهای زنان آماتور مکزیکو کسب کرد. متعاقب آن دو بار در سالهای 1972 و 1974 فاتح رقابتهای دختران آمریکا تحت عنوان (USGA Junior Girls Championship) شد.

در سال 1975، او سه بار قهرمان بازیهای (Western Junior) و (Mexican Amateur) گشت و به سرعت نام خود را مطرح ساخت. در همان سال وارد مدرسه گلف زنان آمریکا و با بهترین نمره از آنجا فارغ التحصیل شد. پیشرفت او در گلف تا جایی ادامه پیدا کرد که سال بعد مدعی قهرمانی رقابتهای جهانی AIAW)) در تیم اعزامی ایالات متحده شد. او در سال 1976 یکه تاز بلا منازع گلف دانشگاه تولسا در رده زنان بود.

سال 1978 فصلی جدید با 9 عنوان قهرمانی برای او بود. همچنین در رقابتهای رولکس روکی ( (Rolex Rookie و ورا (Vera) پیشتاز بود.

سال 1979 برای او در 8 تورنمنت پیروزی به ارمغان آورد و 6 سال بعد او مجددا" در رولکس روکی و ورا برای سومین بار صاحب عنوان شد. سال1987 برای این قهرمان 35 ساله بسیار به یاد ماندنی بود و توانست در رقابتهای ساراسوتا کلاسیک "Sarasota Classic" (همان دوره رقابتهایی که اولین بار در سال 1978 مدعی آن شد) پیروز شود. در سال 1997 چهل و هشتمین عنوان قهرمانی اش را کسب کرده و در بازیهای اوپن زنان ایالات متحده با رکورد امتیازات 69-68-69-69 در رده دوم ایستاد.

یکه تاز گلف آمریکا

نانسی لوپز در یکی از مسابقات مهم
او اولین زنی در آمریکاست که درتاریخ رقابتهای اوپن زنان در چهار دوره تا مراحل نهایی صعود کرده است و در این میان تنها آلسون نیکولاس (Alison Nicholas) با وی در رقابت بود.

در میان همه این افتخارات ریز و درشت، وی در سال 1992 از سوی بنیاد ورزشی زنان یکی از معتبرترین عناوین ورزشی زنان را دریافت کرد. در فصل 2001 او مدت خیلی محدودی توانست گلف بازی کند چرا که از ناحیه زانو مصدوم بود و از ادامه رقابتها باز ماند.

در مجموع نانسی لوپز را باید یکی از مستعد ترین و کوشاترین زنان گلف باز دنیا دانست که توانسته در این رشته ورزشی به عناوین مختلف جهانی دست پیدا کند.