مطلع شدن از نتایج همزمان بوسیله سرویس SMS
شاید تا به حال این موضوع برای شما هم اتفاق افتاده که برای با خبر شدن از نتیجه یک رقابت ورزشی که در حال انجام است هر کاری کرده اید اما موفق نبودید.

گرچه امروزه رادیو و تلویزیونهای زیادی اکثر رویدادهای مهم ورزشی جهان را بطور زنده و مستقیم برای پخش پوشش می دهند، اما ممکن است دسترسی به این دو رسانه، و یا کانالی خاص از آنها همیشه امکان پذیر نباشد. البته این موضوع را نیز نباید فراموش کرد که برخی از وقایع ورزشی مهم، دیگر برروی کانالهای تلویزیونی رایگان بطور زنده پخش نمی شوند و مسوولیت پخش آنها را تلویزیونهای کابلی، منطقه ای یا پولی بر عهده دارند.

اما با آمدن رسانه جدید و مدرن، یعنی وب و اینترنت، همانطور که دسترسی به بسیاری از منابع اطلاعات در سراسر جهان راحت و سریع شد، دسترسی به چنین اطلاعاتی، یعنی اخبار و گزارشات لحظه ای نیز فراهم گردید.

امروزه سایت هایی وجود دارند که آخرین نتایج مسابقات و بازی های ورزشی را لحظه به لحظه هنگام اجرای بازی بهمراه گزارش و چگونگی انجام آن برروی وب گزارش می کنند. اکثر سازمانهای خبری معتبر جهان، دیگر فقط یک گزارشگر روزنامه ای، تلویزیونی یا رادیویی را به محل انجام رویداد نمی فرستند، بلکه یک ژورنالیست یا گزارشگر وبی نیز تیم گزارشگری آنها را همراهی می کند. دیگر فرستنده رادیویی / تلویزیونی تنها فرستنده یک شبکه خبری معتبر نیست، بلکه فرستنده اینترنتی به همراه یک واحد وب (Web Unit) معمولا" جزوی مهم از یک خانواده خبری به حساب می رود.


سایت Livescore - نمونه از آخرین نتایج
Live Ticker
Live Ticker یا News Ticker سرویسی است که رسانه های خبری تصویری جهت اطلاع رسانی فوری و مختصر به مخاطبین خود ارایه می دهند.

این سرویس اصولا" به گونه ای است که عناوین و مختصر اطلاعات و اخبار برروی صفحه نمایش رسانه (معمولا" تلویزیون) به صورت حرکتی نمایان می شوند تا بیننده بتواند درحالی که برنامه اصلی آن رسانه را مشاهده می کند، از آخرین اخبار لحظه به لحظه مطلع شود. به قسمتی که متنهای Ticker حرکت می کنند اصطلاحا" News Bar گفته می شود.

در وب نیز این سرویس وجود دارد. البته نه کاملا" به شکل سرویسی که در تلویزیون ارایه می شود.

این سرویس در سایتهای خبری ورزشی بسیار کارایی دارد...چراکه این امکان را می دهد تا سایتها آخرین اخبار و گزارشات را از نتیجه و چگونگی یک بازی به بازدیدکنندگان خود ارایه کنند.

سرویس Live Ticker برروی وب می تواند نسبت به سرویس برروی تلویزیون بهتر عمل کند. بخاطر اینکه در آن می تواند گزارش جامع تری ارایه داد. برای مثال جهت گزارش یک مسابقه فوتبال می توان از طریق این سرویس جدا از نتیجه بازی، مانند رادیو یا تلویزیون خود بازی را - اما بصورت متنی - گزارش کرد (شبیه به سرویس Teletext در تلویزیون).

برخی از سرویس دهندگان سرویسهای موبایل (تلفن همراه) همچنین این سرویس را از طریق سرویس SMS یا MMS نیز ارایه می دهند.

Web-Radio & Web-TV
سرویس رادیو و تلویزیون برروی وب نیز یکی دیگر از خدماتی است که توسط برخی از سایتهای خبری و رسانه ای ارایه می شود. معمولا" به دلیل بالا بودن هزینه ها جهت فراهم آوردن چنین سرویسی، فقط سایتهای بزرگ و یا سایتهای سازمان های تلویزیونی / رادیویی چنین سرویسی را اریه می دهند.

به هر حال سرویس رادیو و تلویزیون برروی وب نیز راه حلی خوب برای دسترسی به گزارشات و نتایج مسابقات ورزشی است.

چگونگی دسترسی به سرویسهای خبررسانی آنی
برای دسترسی به سرویسهای خبر رسانی آنی مانند Live Ticker ها و یا رادیو/تلویزیون وبی جهت مطلع شدن از آخرین نتایج رویدادهای ورزشی چند روش را می توان پی گرفت.

اول اینکه به سایتهایی که این سرویس را ارایه می دهند مراجع کرد – به فهرست سایتهایی که در زیر آمده مراجعه کنید.

یا اینکه به سایتهای مخصوص آن رقابتها و یا سایتهای سازمانهای مسوول آن مسابقات مراجع شود. برای مثال اگر می خواهید مسابقات لیگ بسکتبال آمریکا (NBA) را به صورت زنده دنبال کنید، به سایت NBA.com که سایت ویژه این رقابت هاست مراجع کنید. اکثر این سایتها معمولا" دارای سرویس Live Ticker و یا گاها" خدمات Web-TV و Web-Radio هستند.

راه دیگر آنست که به سایت خبرگزاری/نگاری های معتبر و یا کانالهای تلویزیونی مراجعه کنید. برخی از آنها نیز چنین خدماتی را ارایه می دهند.

وب سایت ها
- Live Score
این وب سایت آخرین نتایج مسابقات معتبر فوتبال در سراسر جهان را به صورت زنده گزارش می دهد
آدرس: http://www.livescore.com

- Goalzz
Goalzz.com آخرین نتایج مسابقات ورزشی مختلف در سراسر جهان را بصورت Live Ticker عزضه می کند.
آدرس: http://www.goalzz.com

- Sport1
این سایت که وابسته به شبکه تلویزیونی ورزش آلمان (DSF) است، Live Ticker ی دارد که بصورت جامع شما را از آخرین رویدادهای ورزشی مطلع می سازد. این سایت همچنین سرویس خود را از طریق SMS نیز ارایه می دهد.
آدرس: http://www.sport1.de

- TBWSport
این سایت نیز Live Ticker دارد
آدرس: http://www.tbwsport.com